Popis — 
Žánr — 

Sportovní

poster
Hodnocení
97%ČSFD

11. září: Ten den v Americe

Velká Británie, 2021, 267 min

Popis — 
Připomeňte si 11. září 2001 prostřednictvím výpovědí očitých svědků, hrdinů a přeživších. U příležitosti 20. výročí tragédie přiblížíme tehdejší události detailněji než kdy dříve, a to od nárazu prvního letadla do Severní věže až po vyprošťování posledních přeživších ze sutin. (National Geographic)
Žánr — 

Dokumentární

poster
Hodnocení
96%ČSFD

Spider-Man: Bez domova

USA, 2021, 148 min

Popis — 
Vůbec poprvé ve filmové historii je odhalena totožnost Spider-Mana a náš dobrý soused již nedokáže oddělit svou zodpovědnost superhrdiny od běžného života, čímž se jeho nebližší ocitnou ve velkém nebezpečí. Spider-Man požádá Doctora Strange, aby mu pomohl jeho tajemství obnovit. Kouzlo však způsobí v realitě obrovskou trhlinu, jíž do světa proniknou ti nejmocnější zloduši, kteří kdy bojovali se Spider-Manem v paralelním světě. Peter tak musí překonat svou doposud největší výzvu, která navždy změní nejen jeho budoucnost, ale i budoucnost paralelních světů. (Falcon)
Žánr — 

Dobrodružný, Akční, Sci-Fi

poster
Hodnocení
95%ČSFD

Clarksonova farma

Velká Británie, 2021, 385 min

Popis — 
Intenzivní, namáhavý a často veselý rok v životě nejnepravděpodobnějšího britského farmáře Jeremyho Clarksona. Připojte se k Jeremymu a jeho partě zemědělských spolupracovníků, kteří čelí nepřízni počasí, neposlušným zvířatům, nereagujícím plodinám a nečekané pandemii. Toto je Jeremy Clarkson, jak jste ho ještě neviděli. (Prime Video)
Žánr — 

Dokumentární

poster
Hodnocení
94%ČSFD

Dokonalá planeta

Velká Británie, Německo, 2021, 291 min

Popis — 
Mocné síly, které umožnily vznik života na Zemi v nejnovějším projektu Sira Davida Attenborougha... Ve vesmíru je pouze jedna planeta, o které víme, že na ní existuje život. Život je možný pouze proto, že na ní došlo k jedinečnému vyvážení přírodních sil. Energii poskytuje živým organismům slunce. Komplex atmosférických jevů zajišťuje transport sladké vody po celé Zemi. A mohutné mořské proudy způsobují cirkulaci potřebných živin. V tomto seriálu vám ukážeme, jak tyto globální síly svým společným působením vytvořily křehký systém umožňující život na naší planetě. Jedna z těchto sil je tak důležitá, že bez ní by život vůbec nezačal. (Česká televize)
Žánr — 

Dokumentární

poster
Hodnocení
94%ČSFD

Tajemná Gruzie

Velká Británie, 2021, 2752 min

Popis — 
Putování po zemi rozmanitých kultur, historických ruin a ohromujících přírodních krás ležící na křižovatce mezi Evropou a Asií... Strategická poloha Gruzie na rozhraní Východu a Západu výrazně ovlivnila kulturní identitu země a pomohla vytvořit trvalé památky, které vznikaly během tisíciletého boje s dobyvačnými říšemi o zachování nezávislosti. Je to země s velmi rozmanitou přírodou. Najdeme tam divoká pohoří s trvale zasněženými vrcholky i hluboké lesy skrývající vodopády a rokle, vytesané do skal před miliony lety. Objevíme i historická města na pobřeží s jedinečnými architektonickými skvosty, kde vedle starobylých staveb a památek na dávno zaniklé říše stojí i překvapivě moderní architektura. (Česká televize)
Žánr — 

Dokumentární

poster
Hodnocení
94%ČSFD

Arcane: League of Legends

USA, 2021, 767 min

Popis — 
Sousední města Piltover a Zaun proti sobě válčí a dvě sestry stojí v souboji magických technologií a protichůdných názorů na opačných stranách barikády. (Netflix)
Žánr — 

Fantasy, Dobrodružný, Akční, Sci-Fi, Drama, Animovaný

poster
Hodnocení
93%ČSFD

Oasis Knebworth 1996

Velká Británie, 2021, 110 min

Popis — 
10. a 11. srpna 1996 se sešlo 250 000 mladých fanoušků v Knebworth parku, aby zhlédli Oasis zahrát dvě přelomové show, které utvářely dějiny. Tyto koncerty byly vyprodány během jednoho dne a vstupenky si koupilo přes 2 % Angličanů. Byla to doba, kdy se Velká Británie pomalu vzpamatovávala z období hospodářského propadu. Díky nárůstu sebevědomí v umění a kultuře se toto období pojmenovalo Cool Britannia, a právě raketový vzestup popularity Oasis reflektuje nově nalezenou jistotu a směr. Koncerty v Knebworth obsahují skladby od začátku do konce éry Oasis, včetně hitů „Champagne Supernova“, „Wonderwall“ a „Don't Look Back in Anger“, a staly se tak vrcholem kariéry této kapely a symbolem dané generace. Oasis Knebworth 1996 je příběh tohoto víkendu a speciálního vztahu mezi Oasis a jejich fanoušky. Je vyprávěn z pohledu diváků, kteří koncerty navštívili, přidány jsou rozhovory se členy kapely i organizátory. Režisér Jake Scott zaznamenal vystoupení v celé šíři a nabízí tak exkluzivní, dosud neviděné prvky. Jde tak o vynikající filmovou oslavu jednoho z nejdůležitějších koncertů posledních 25 let. (Aerofilms)
Žánr — 

Hudební, Dokumentární

poster
Hodnocení
93%ČSFD

Nejlepší u nás!!!

Česko, 2021, 79 min

Popis — 
Baník je Ostrava, Baník je život. Už sto let je ostravský klub fenoménem regionu i celého československého fotbalu, ať už se jeho hráčům daří nebo ne. Unikátní dokument z dílny projektu Bez frází odhaluje zákulisí fotbalového klubu v sezoně, kdy jeho fanoušci vinou celosvětové pandemie koronaviru zůstali stát jen před branami stadionu. Zachycuje atmosféru fotbalové kabiny ve vypjatých okamžicích i srdce lidí, kteří jsou za svůj klub ochotni doslova položit vlastní život. (ČSFD)
Žánr — 

Sportovní, Dokumentární

poster
Hodnocení
92%ČSFD

Mr. Kriss

Česko, 2021, 58 min

Popis — 
Dokument o výjimečném mladém tanečníkovi a výtvarníkovi, je zároveň citlivým filmem o dospívání. Kristián Mensa byl známým americkým deníkem uveden mezi 20 nejnadanějšími lidmi do 20 let. Tančí, výtvarničí „okamžité obrázky“ které animuje – jeho svět fantazie je pohyblivý, pestrý a zdánlivě nekonečný. V tom klukovi je nespočet talentů. Až by se člověk bál, aby ho jeho talenty, které místy pramení z těch nejvnitřnějších a nejzemitějších pramenů nezahubily. Už jako malý chlapec si Kristián vytvořil vlastní svět. Po nešťastné rodinné události našel útočiště ve své fantazii. Plachý mladík s trochou tmavší barvou pleti po africkém dědečkovi si jako obranu před okolním světem zvolil vlastní výtvarnou řeč a vlastní taneční styl. Ještě jako teenager dosáhl světového věhlasu v tanci a ve výtvarném umění. A čím je více? Jak Kristián sám říká: „Kreslím při tanci svým tělem a tančím po papíře svými kresbami.“ Kristián samostatně cestuje a studuje v zahraničí. Obrovským úspěchem je, když se probojuje do celosvětového finále nejprestižnější světové taneční soutěže v Paříži, kde šokuje celý taneční svět. Tři a půl minuty mu stačily na to, aby se zapsal do historie Break Dance. Tak dlouhý byl videozáznam, který na sociálních sítích zaznamenal rekordních více jak 65 miliónů zhlédnutí. Mr. Kriss je film o mladistvých nejistotách, mindrácích a odvaze se jim postavit. O hledání vlastní identity a zařazení do společnosti takzvaných dospělých. (Česká televize)
Žánr — 

Životopisný, Dokumentární

poster
Hodnocení
92%ČSFD