Polosvět

Česko, 2022, 156 min

Popis — 
Sametová revoluce nepřinesla jen politickou a ekonomickou svobodu. Druhou stranou mince byl nebývalý rozmach zločinu. Mnohé kriminální činy divokých devadesátek zůstaly i po více než třiceti letech nedořešeny nebo nesou pachuť podivného vyšetřování, ovlivněného mocnými kmotry a politiky. To, co se v tehdejším polosvětě událo, totiž ovlivňuje život i dnes. Nastal čas se za těmi nejzásadnějšími kauzami ohlédnout a po letech je důstojně uzavřít. Dokumentární seriál Polosvět představuje výsledky unikátního pátrání po kořenech vzniku českého organizovaného zločinu devadesátých let a zkoumá fenomény vývoje tehdejšího kriminálního podsvětí. Obsah tvoří nejzajímavější dobové kauzy a jejich hlavní aktéři. Propojení s dramatickým seriálem ČT Devadesátky umožňuje pochopení nebezpečné vlny vzrůstající polistopadové kriminality a má i preventivní funkci před nebezpečnými kriminálními jevy v soudobé  společnosti. (Česká televize)
Žánr — 

Dokumentární

poster
Hodnocení
91%ČSFD

Svět podle nás

USA, 2022, 266 min

Popis — 
Zamilovat se, najít si přátele, získat práci, dospět. Sledujte, jak tři autističtí spolubydlící proplouvají druhou dekádou svých životů plnou radosti, slz i smíchu. (Prime Video)
Žánr — 

Drama, Komedie

poster
Hodnocení
86%ČSFD

Legenda jménem Vox Machina

USA, 2022, 349 min

Popis — 
Je to drsná parta ztracených existencí, z nichž se stali nájemní žoldnéři. Vox Machina se zajímá spíš o snadný výdělek a levné pivo než o ochranu země. Když však království ohrožuje zlo, naše divoká parta si uvědomí, že jedině oni jsou schopni znovu nastolit spravedlnost. Co začalo jako jednoduchá fuška, je nyní příběhem o původu nejnovějších hrdinů Exandrie. (Prime Video)
Žánr — 

Fantasy, Dobrodružný, Akční, Komedie, Animovaný

poster
Hodnocení
86%ČSFD

Odloučení

USA, 2022, 430 min

Popis — 
Mark šéfuje týmu zaměstnanců, kterým byla chirurgicky oddělena pracovní a mimopracovní paměť. Po setkání s kolegou z práce v osobním životě se vydává na cestu k pravdě o jejich zaměstnání. (Apple TV+)
Žánr — 

Sci-Fi, Thriller, Drama, Mysteriózní

poster
Hodnocení
86%ČSFD
Popis — 
Hlavní představitelé veleúspěšné série o mladých kouzelnících dle knižní předlohy spisovatelky J. K. Rowling – Daniel Radcliffe, Rupert Grint a Emma Watson – se poprvé od premiéry prvního dílu série o Harrym Potterovi připojí k filmaři Chrisi Columbusovi, režisérovi prvních dvou filmů, a k dalším členům obsazení ze všech osmi filmů Harry Potter v retrospektivním speciálu HBO Max na oslavu výročí 20 let od vydání prvního filmu této kouzelnické série. (Tereza_T)
Žánr — 

Dokumentární

poster
Hodnocení
84%ČSFD

The Tourist

Velká Británie, 2022, 351 min

Popis — 
V odlehlé krajině Austrálie pronásleduje muže auto, které se ho snaží vytlačit ze silnice. Honička nakonec skončí nehodou a muž se probouzí v nemocnici. Nic si nepamatuje a nemá vůbec vzpomínky na to, kdo vlastně je. Nepřátelé z minulosti jsou mu v patách a hrdina musí hledat odpovědi, jež ho zavedou do krajiny, která neodpouští. (Slachad)
Žánr — 

Thriller, Drama, Mysteriózní

poster
Hodnocení
83%ČSFD

Ikony Kamila Střihavky

Česko, 2022, 270 min

Popis — 
Nový hudební cyklus Kamila Střihavky, který představí výjimečné osobnosti všech žánrů od popu, funky, rocku, až po blues či heavy metal. V každém díle představí rocker Kamil Střihavka jednu hudební osobnost, se kterou ho pojí přátelství a společné hudební zážitky. Pořad Hudební Ikony Kamila Střihavky nás v úvodní pasáži v sestřihu archivních materiálů seznámí s milníky hudební osobnosti a následně divákům nabídne pohled do zákulisí jejího života. Diváci dostanou možnost navštívit hudební ikony v jejich domácím prostředí, prohlédnout si pracovny, sbírky hudebních nástrojů nebo studia, kde muzikanti tvoří a nahrávají. Díky přátelství s Kamilem Střihavkou dojde často k velice intimní zpovědi a dialogu, který může i skalní fanoušky překvapit. Samozřejmě nebude chybět ani kvalitní hudba. ,,Překvapila mě hlavně nenucenost a upřímná lidskost všech osobností, se kterými jsme naši první sérii natáčeli. To, že si nás v drtivé většině pustili do svých privátních domovů a soukromí, bylo prostě skvělé, protože jakýkoliv náznak bulvárního přístupu byl ve spojení s mou přítomností absolutním tabu…´´ říká Kamil Střihavka. (Česká televize)
Žánr — 

Hudební, Dokumentární

poster
Hodnocení
82%ČSFD

Sono Bisque Doll wa koi o suru

Japonsko, 2022, 288 min

Popis — 
Godžó Wakana má pro mnohé velmi zvláštního koníčka, zbožňuje totiž japonské tradiční panenky. Seznámil se s nimi již v dětství, protože je vyrábí jeho dědeček, u kterého mladík nyní žije. Sám by také jednou chtěl tyto panenky vyrábět, ovšem zatím mu jde akorát šít pro ně oblečení. Díky této zálibě a s ní spojené traumatické zkušenosti z dětství je Godžó samotář bez kamarádů. Nevěří totiž, že by někdo jeho koníčka dokázal pochopit anebo alespoň přijmout.Když se mu jednoho večera doma rozbije šicí stroj, tak se rozhodne, že začne používat ten, co je ve škole. Přeci jen klub domácích prací již delší dobu neexistuje, a tak ho tam nebude nikdo rušit. Poklidné odpoledne mu však naruší vpád jeho spolužačky Marin Kitagawi, která ho přistihne v nejméně vhodnou dobu a tím se provalí jeho talent v šití i záliba v tradičních panenkách. Energická a přátelská Marin byla pro Gódža vždy někým nedostupným, jako kdyby žila v úplně jiném světě, plném přátel a zábavy. Proto očekával, že bude jeho vášní zhnusená. To se však nestalo a dívka je úplně první, kdo má pro všechno pochopení. Co víc, sama mu prozradí, že ona sama má také jednu zvláštní zálibu – cosplay. Bohužel není ale příliš zdatná s výrobou oblečení, a tak její současný výtvor vypadá pro odborníka, jakým je Godžó, dosti žalostně. Řešení tohoto problému se však nyní samo nabízí, a tak se Godžó pouští do šití prvního oblečení pro živého člověka, aniž by tušil, že to je jen první obrovská změna, kterou mu tahle okouzlující mladá dívka do života vnese… (Jeoffrey)
Žánr — 

Komedie, Romantický, Animovaný

poster
Hodnocení
82%ČSFD

This Is Going to Hurt

Velká Británie, 2022, 316 min

Popis — 
Příběh se odehrává na porodním oddělení, kde se dějí veselé a povznášející okamžiky, ale také krušné pády, a přináší brutálně upřímný obraz života mladého lékaře na oddělení a daň, kterou si tato práce může vybírat doma. (tribican)
Žánr — 

Drama, Komedie

poster
Hodnocení
82%ČSFD

Reacher

USA, 2022, 392 min

Popis — 
Když vysloužilého vojenského policistu Jacka Reachera zatknou za vraždu, kterou nespáchal, octne se uprostřed smrtícího komplotu nečestných policistů, pochybných podnikatelů a intrikářských politiků. Jack musí jen s pomocí vlastního důvtipu zjistit, co se děje v Margrave v Georgii. (Prime Video)
Žánr — 

Akční, Krimi, Drama

poster
Hodnocení
81%ČSFD