Arcane: League of Legends

USA, 2021, 767 min

Popis — 
Sousední města Piltover a Zaun proti sobě válčí a dvě sestry stojí v souboji magických technologií a protichůdných názorů na opačných stranách barikády. (Netflix)
Žánr — 

Animovaný

poster
Hodnocení
93%ČSFD

Owarimonogatari

Japonsko, 2017, 5465 min

Popis — 
Koyomi Araragi se ocitl v samotném pekle. K jeho překvapení se probudí vedle známé přízračné dívky Mayoi, která je ochotná Koyomimu pomoci. Svět živých totiž ohrožuje rozpínající se Temnota, v čemž má prsty nejen Izuko Gaen, ale i tajemná Ougi Oshino. (Scalpelexis)
Žánr — 

Animovaný

poster
Hodnocení
93%ČSFD

Haikjú!! Concept no tatakai

Japonsko, 2017, 89 min

Popis — 
Žánr — 

Animovaný

poster
Hodnocení
93%ČSFD

Gintama° OVA: Aizome Kaori Hen

Japonsko, 2016, 150 min

Popis — 
Po Yoshiwaře se začíná šířit tajemná vůně, která dokáže přinutit každého, kdo ji vdechne, zamilovat se do první osoby, kterou uvidí. Mezi obětmi je i Tsukuyo, a tak její tajné sympatie ke Gintokimu nabírají nový rozměr. Navíc během jejich společného pátraní po tom, kdo za tím vším stojí, se podaří tuto vůni rozšířit po celé Yoshiwaře a následky jsou samozřejmě šílené... (Jeoffrey)
Žánr — 

Animovaný

poster
Hodnocení
92%ČSFD
Popis — 
Série krátkometrážních snímků představujících známé postavy ze světa World of Warcraft k příležitosti vydání datadisku „Battle for Azeroth“. (HellFire)
Žánr — 

Animovaný

poster
Hodnocení
92%ČSFD

Rick a Morty

USA, 2013, 1348 min

Popis — 
Byl pohřešovaný skoro 20 let, ale teď se Rick Sanchez najednou objeví u své dcery Beth a chce se k ní a její rodině nastěhovat. Po dojemném shledání se Rick usídlí v garáži, kterou předělá na laboratoř, a začne v ní zkoumat různá nebezpečná udělátka a strojky. Samo o sobě by to nikomu nevadilo, jenže Rick do svých dobrodružných pokusů stále častěji zatahuje také svá vnoučata Mortyho a Summer. (TV Prima)
Žánr — 

Animovaný

poster
Hodnocení
91%ČSFD

Coco

USA, 2017, 105 min

Popis — 
Navzdory prazvláštnímu rodinnému zákazu muziky se Miguel touží stát uznávaným hudebníkem jako je jeho idol, Ernesto de la Cruz. V touze dokázat svůj talent se Miguel souhrou neuvěřitelných okolností ocitne v překrásné a barevné Říši mrtvých. Tam potká okouzlujícího šejdíře Hectora a společně se vypraví na strhující cestu odhalit skutečný příběh Miguelovy rodiny.(Falcon)
Žánr — 

Animovaný

poster
Hodnocení
90%ČSFD
Popis — 
Phil Lord a Chris Miller, tvůrci hitů Lego příběh a 21 Jump Street spojili svůj um a talent, aby divákům představili dosud nepoznaný svět Spider-Mana v přelomovém a unikátním vizuálním stylu. Spider-Man: Paralelní světy představí dospívajícího chlapce z Brooklynu Milese Moralese a nekonečné možnosti Paralelních světů, kde je víc než jen jeden maskovaný hrdina.(Falcon)
Žánr — 

Animovaný

poster
Hodnocení
90%ČSFD

Akatsuki no Yona OAD

Japonsko, 2016, 144 min

Popis — 
Dvoudílný bonus k seriálu Akatsuki no Yona (2014) je přílohou 21. a 22. svazku stejnojmenné mangy. Oba díly jsou věnovány především Zlatému draku Zenovi, jehož dračí schopností v lidském těle je neuvěřitelně rychlá regenerace, věčné mládí a nesmrtelnost.1. díl začíná večerním posezením u ohně, kde skupina hlavních hrdinů seriálu (princezna Yona, její osobní strážce Hak a čtyři potomci legendárních draků) popíjejí alkohol, který Hak lehce vyhrál soutěží v páce. Všichni kromě Haka a Zeleného draka Jae-ha brzy usnou a Zlatému draku Zenovi se zdá o rudovlasém králi Hiryuu, po jehož boku bojoval spolu s prvními dračími bojovníky Bílým drakem (Guen), Modrým drakem (Abi) a Zeleným drakem (Shuten). Zeno znovu prožívá vznik království Kouka a prvních několik desítek let jeho historie, které nyní znají všichni už jen jako legendu. Pouze on je přímým pamětníkem všeho.Po smrti krále Hiryuu se Guen, Abi a Shuten rozešli do různých koutů království Kouka a Zeno se na hradě ujal coby králem Hiryuu vyvolený opatrovník dračího amuletu role kněze a ochránce království. V úvodu 2. dílu jsou už dávno po smrti všichni původní dračí bojovníci kromě Zena, jehož věčné mládí je lidem na hradě stále víc nepříjemné. Proto Zeno zvolí svého nástupce a se zlomeným srdcem hrad opouští. Cítí přítomnost nositelů dračí krve, ale po svém odehnání od vesnice, kde uctívají jemu neznámého mladého Bílého draka, pochopí, že návštěvu svých přátel odkládal příliš dlouho. Bezcílně bloudí světem a přeje si zemřít. Vyhladovělého jej vezme do svého domku těžce nemocná dívka Kaya. Šťastný Zeno má zase důvod žít, pomáhá Kaye, ale jeho milá brzy umírá přímo před ním. Staletí ubíhají a osamělý Zeno se toulá světem. Pak se na nebi objeví jasná rudá hvězda, pro Zena symbol naděje, že se znovuzrodí legendární král Hiryuu a shromáždí své čtyři dračí bojovníky... (bergenia)
Žánr — 

Animovaný

poster
Hodnocení
89%ČSFD