Poslední představení

USA, 2020, 505 min

Popis — 
Michael Jordan v tomto dokumentárním seriálu otevřeně vypráví o svém životě a kariéře. Obsahuje dosud nepublikované záběry z jeho poslední sezóny v NBA. (Netflix)
Žánr — 

Historický, Životopisný, Sportovní, Dokumentární

Herci — 

Bob Costas, Justin Timberlake, Carmen Electra, Bill Clinton, Charles Barkley, John Salley

a další...
Režie — 

Jason Hehir

poster
Hodnocení
96%ČSFD
Popis — 
Tři rozdílné osudy, které spojuje jeden cíl - Velká pardubická 2019. Unikátní dokument z dílny projektu Bez frází mapuje cestu tří žokejů k vrcholu sezony v podobě ikonického dostihu. Úspěšný profesionál a rekordman v počtu výher Josef Bartoš se pere pod dohledem legendy Josefa Váni s náročným programem i se zraněními, aby na konci našel odměnu v podobě dalšího velkého triumfu. Věčný čekatel na životní úspěch Marek Stromský rozkrývá s podporou víry a pevného rodinného zázemí nálepku smolaře. A svéráz Pavel Kašný, který nikdy nespadnul na obávaném Taxisu, pohotově glosuje dění ve stájích a ztělesňuje těžkou každodenní dřinu a péči o koně. Snímek, který graduje finálovým dnem Velké pardubické, ukazuje ryzí přostředí překážkových dostihů, ale i lidskost, která tvoří energii tradičního českého sportovního fenoménu. (ČSFD)
Žánr — 

Sportovní, Dokumentární

Herci — 

Václav Neužil ml.

a další...
Režie — 

František Prachař

poster
Hodnocení
95%ČSFD

Peklo: Vzestup a pád nacistů

Německo, 2020, 650 min

Popis — 
Podíváme se na Třetí říši z globálního a současného pohledu. Jak se nacistům podařilo během několika let dobýt Německo a poté polovinu Evropy po stále čerstvých hrůzách první světové války? A proč trvalo tak dlouho, než byli zastaveni? Tato série za pomoci dříve nepublikovaných archivních materiálů, historických zdrojů a mezinárodního týmu odborníků vykreslí zcela nový obraz Hitlerova režimu a odkryje složitý sled událostí, které podpořily nový režim - umožňující násilí a brutalitu v neuvěřitelném měřítku - při srovnání historie a přímého významu pro dnešní svět. (Viasat)
Žánr — 

Historický, Dokumentární

Režie — 

Dominic Egizzi, Gabriele Rose, Egmont R. Koch

poster
Hodnocení
95%ČSFD

David Attenborough: Život na naší planetě

Velká Británie, 2020, 83 min

Popis — 
Známý moderátor se ohlíží za svým životem a historií vývoje života na Zemi. Truchlí nad ztrátou divočiny a přichází s vlastní vizí budoucnosti. (Netflix)
Žánr — 

Dokumentární

Herci — 

David Attenborough, Max Hughes

a další...
Režie — 

Alastair Fothergill, Jonathan Hughes, Keith Scholey

poster
Hodnocení
95%ČSFD

Tropické ostrovy

USA, Velká Británie, 2020, 231 min

Popis — 
Jsou to fascinující a výjimečné světy obývané vzácnými zvířaty i obdivuhodnou faunou, které nikde jinde na světě nenajdete... Daleko od civilizace, odříznuty od pevniny rozlehlými vodstvy oceánů leží velké tropické ostrovy. Poskytují domov pozoruhodným živočišným druhům, které se zde dlouho vyvíjely v izolaci. Také mořští nomádi, kterým se podařilo tyto odlehlé výspy kolonizovat, se dokonale přizpůsobili místním podmínkám a vytvořili tu svébytné kultury. Borneo – zarostlé bujnou a rozmanitou džunglí. Havaj – nejodlehlejší souostroví světa, jež dokázali osídlit jen ti nejhouževnatější. A Madagaskar – nejstarší ostrov na planetě Zemi, kde dal čas vzniknout tisícům jedinečných druhů. (Česká televize)
Žánr — 

Dokumentární

Herci — 

David Harewood (vypravěč)

a další...
poster
Hodnocení
94%ČSFD
Popis — 
Královna Qing Qiu, Bai Feng Jiu, je jedinou červenou liškou s devíti ocasy na světě. Jednoho den je Feng Jui napadena divokým démonem, když provádí kultivaci v horách a je zachráněna nebeským císařem Dong Huou. Vděčná a s pocitem dluhu, Feng Jiu doprovází Dong Huu, aby porazil démoního Pána. Jak čas plyne, Feng Jiu si začne uvědomovat, že její vděčnost vůči Dong Huovi se mění v lásku. Dong Hua bohužel na dlouho zapomněl, co je to láska. Ačkoli i nejchladnější srdce se může časem rozplynout, budou k propojení těchto dvou srdcí stačit tři životy? (Katka232)
Žánr — 

Fantasy, Drama, Romantický

Herci — 

James Li, Wen Zhang, Mi Yang, Bowen Li, Kelly Li, Yuxuan Yuan

a další...
Režie — 

Grammy Yui-bun Chu, Xuan Yang

poster
Hodnocení
94%ČSFD

Maličký svět

USA, 2020, 362 min

Popis — 
Tato dokumentární série, kterou namluvil Paul Rudd, ukazuje maličké, méně známé tvory z živočišné říše a pozoruhodné způsoby, kterými dokážou přežít. (Apple TV+)
Žánr — 

Dokumentární

Herci — 

Paul Rudd (vypravěč)

a další...
Režie — 

Ed Watkins

poster
Hodnocení
94%ČSFD
Popis — 
Atény, Alexandrie, Tikal a Řím. Tato legendární města jsou jen některá ze světově proslulých archeologických míst a doposud stále neodhalila všechna svá tajemství. Tato neobvyklá města, postavená jako centra vědění, patřila k tlukoucím srdcím starověkého světa. Jak vznikla, jak se v nich žilo a jak se dokázala stát středisky učení a vynálezů? Tato podmanivá série opět oživuje tato největší starodávná města na vrcholu jejich slávy od 5. století př. K. po Římskou říši. Využívá k tomu ohromující počítačové triky u rekonstrukcí, současné záběry z těchto míst a příspěvky proslulých odborníků a vrhá tak nový pohled na tyto architektonické poklady a ztracené civilizace, jež byly základem moderního světa. (Viasat)
Žánr — 

Historický, Dokumentární

Režie — 

Fabrice Hourlier

poster
Hodnocení
94%ČSFD

Once Upon a Time in Iraq

Velká Británie, 2020, 295 min

Popis — 
Komplexný a detailný pohľad na situáciu v Iraku pred a po invázii Spojených štátov očami zúčastnených – irackých civilných obyvateľov a aj samotných vojakov americkej armády. (Real Tom Hardy)
Žánr — 

Historický, Válečný, Dokumentární

Herci — 

George W. Bush (a.z.), Bill Clinton (a.z.), Saddám Husajn (a.z.), Donald Rumsfeld (a.z.), Condoleezza Rice (a.z.), Dick Cheney (a.z.)

a další...
Režie — 

James Bluemel

poster
Hodnocení
94%ČSFD

James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

Velká Británie, 2020, 130 min

Popis — 
Žánr — 

Komedie, Stand-up

Režie — 

Daniel Lucchesi

poster
Hodnocení
94%ČSFD