Tenet

USA, Velká Británie, 2020, 150 min

Popis — 
Hlavní zbraní hrdiny akčního sci-fi spektáklu filmového vizionáře Christophera Nolana je jediné slovo - TENET. V temném světě mezinárodní špionáže bojuje o záchranu celého světa. Vydává se na extrémně komplikovanou misi, ve které pro časoprostor neplatí pravidla, tak jak je známe.(Vertical Ent.)
Žánr — 

Akční

Herci — 

Michael Caine, Aaron Taylor-Johnson, Robert Pattinson, Clémence Poésy, Kenneth Branagh, Andrew Howard

a další...
poster
Hodnocení
87%ČSFD
Popis — 
Poslední dobrodružství Taichio, Agumona a ostatních kamarádů, známých z Digimon Adventure (1999)! Roky plynou a z prvních „Digivyvolených“, kteří jako děti na základní škole společně se svými Digimony zachraňovali svět, jsou už nyní dospělí lidé, vysokoškoláci, případně pracující osoby. Jejich životní cesty se více či méně rozdělily, ale nejnovější události je přinutí znovu se spojit. Ještě jednou, naposledy, se budou muset rozhodnout, jestli budou bojovat. Tentokrát však rozhodnutí bude těžší, než kdy předtím, protože na světlo vyplyne mrazivá skutečnost, že pouto mezi člověkem a jeho Digimonem slábne, čím je člověk starší a čím víc bojů společně absolvují. Nadcházející bitva tedy pro všechny z nich může být tou úplně poslední a rozhodnutí, zdali bojovat pro druhé a riskovat trvalou ztrátu, musí být učiněno co nejrychleji. (Israha)
Žánr — 

Akční

Herci — 

Takahiro Sakurai, Jošimasa Hosoja, M.A.O, Nacuki Hanae, Hana Sató, Džun'ja Enoki

a další...
Režie — 

Tomohisa Taguči

poster
Hodnocení
87%ČSFD

Džudžucu kaisen

Japonsko, 2020, 576 min

Popis — 
Ve světě, kde se démoni živí na nic netušících lidech a kde mnoho z nich padlo za oběť nejrůznějším prokletím, jsou všemožně schované části těla legendárního a obávaného démona Sukuny. Každý démon, který pozře nějaký z těchto ostatků, může získat obrovskou moc, se kterou by mohl být schopný zničit celý svět, či vážně narušit běžný chod věcí. Naštěstí však existuje tajemná škola bojovníků Jujutsu – čarodějů, kteří běžné smrtelníky v tajnosti ochraňují před všemi nebezpečími ze strany démonů a nebezpečných prokletí.Yuuji Itadori je obyčejný středoškolák jehož největší starostí je jeho nemocný dědeček, který leží v nemocnici. I když chlapec vypadá na první pohled úplně normálně, má neobyčejnou fyzickou sílu a vytrvalost, díky které o něj má zájem mnoho školních sportovních klubů. Yuujimu je to ale jedno a mnohem raději tráví svůj volný čas ve společnosti dvou dalších přítel, členů okultního kroužku. Jeho život se však změní jednoho dne, kdy se mu do rukou dostane zapečetěný a prokletý předmět – jeden z prstů démona Sukuny! Chlapec ani nikdo z kroužku nemá tušení, jaké hrůzy se stanou poté, co poruší pečeť... (Jeoffrey)
Žánr — 

Akční

Herci — 

Acuko Tanaka, Šigeru Čiba, Džun'iči Suwabe, Júiči Nakamura, Takahiro Sakurai, Rie Kugimija

a další...
Režie — 

Seong-hun Park

poster
Hodnocení
86%ČSFD

Pěreval Ďatlova

Rusko, 2020, 400 min

Popis — 
Leden 1959, v ledovém pohoří Ural v Sovětském svazu se skupina devíti studentů vydala na lyžařskou túru. Přestože jsou to všichni zkušení turisté, nikdy se jim nepodaří dosáhnout cíle. Když se jejich těla objeví po měsíci od incidentu, nechá to místní vyšetřovatele zmatené. Jejich stan byl rozříznut zevnitř, polonahá těla nalezena až stovky metrů daleko. Do oblasti incidentu přijíždí Oleg, major KGB a veterán druhé světové války, který je k případu přidělen jako vyšetřovatel. S pomocí Kaťji, místní soudní lékařky, je odhodlán najít pravdu. Čím více však případ šetří, tím více je mu to jasné; důvod, proč studenti zemřeli, se nikdo nikdy nedozví. Nikdo nikdy nepozná pravdu. Nikdo, až na něj. (PozorGranat)
Žánr — 

Akční

Herci — 

Naděžda Markina, Arťjom Semakin, Ilja Ščerbinin, Pavel Vorožcov, Pjotr Fjodorov, Azamat Nigmanov

a další...
Režie — 

Pavel Kostomarov, Valerij Fedorovič, Jevgenij Nikišov, Stepan Gordeev

poster
Hodnocení
84%ČSFD

Daleks!

Velká Británie, 2020, 70 min

Popis — 
Žánr — 

Akční

Herci — 

Joe Sugg, Anjli Mohindra, Nicholas Briggs, Ayesha Antoine

a další...
Režie — 

Peter Caddock, Jon Doyle

poster
Hodnocení
82%ČSFD
Popis — 
Počet obětí tajemných zmizení lidí na palubě jednoho pravidelného linkového vlaku se nebývale zvedl, což nemohlo ujít pozornosti organizace zabijáků démonů. Ovšem předchozí snaha o vyšetření celé situace, doplněná vysláním několika lovců, nevedla k žádnému výsledku a skončila pouze dalším krveprolitím a lidskou smrtí. Proto byl nyní na cestu vyslán Kyoujurou Rengoku, samotný ohnivý pilíř Hashirů, nejsilnějších bojovníků celé organizace, aby učinil tomuto řádění přítrž. Jako doprovod mu byla vybrána trojice nadějných nováčků: Tanjirou Kamado, Zenitsu Agatsuma a Inosuke Hashibira. Ti věří, že budou mít možnost se něčemu přiučit od tohoto vzorového lovce démonů. Aniž by to však při nástupu do vlaku věděli, tak síla ukrytá za těmito útoky již dala do pohybu svůj strašlivý plán, díky kterému chce zabít všech dvě stě pasažérů včetně lovců samotných... (Jeoffrey)
Žánr — 

Akční

Herci — 

Hóko Kuwašima, Takahiro Sakurai, Akira Išida, Tošijuki Morikawa, Saori Hajami, Šin'ja Takahaši

a další...
Režie — 

Haruo Sotozaki

poster
Hodnocení
82%ČSFD

Mizerové navždy

USA, 2020, 124 min

Popis — 
Mizerové Mike Lowrey (Will Smith) a Marcus Burnett (Martin Lawrence) jsou zpátky a před nimi poslední společná jízda.(Falcon)
Žánr — 

Akční

Herci — 

Joe Pantoliano, Michael Bay, Will Smith, Alexander Ludwig, Martin Lawrence, Theresa Randle

a další...
poster
Hodnocení
80%ČSFD
Popis — 
Žánr — 

Akční

Herci — 

Robin Atkin Downes, Kevin Michael Richardson, Joel McHale, Fred Tatasciore, Jennifer Carpenter, Grey Griffin

a další...
poster
Hodnocení
80%ČSFD

Šingeki no kjodžin: Chronicle

Japonsko, 2020, 120 min

Popis — 
Žánr — 

Akční

Herci — 

Júki Kadži, Daisuke Ono, Jui Išikawa, Marina Inoue, Jošimasa Hosoja, Jú Šimamura

a další...
poster
Hodnocení
80%ČSFD
Popis — 
Opečovávaná dívka absolvuje rychlokurz přežití, protože se po útoku mutantů musí dostat na povrch, daleko od bezpečí svého podzemního domova. (Netflix)
Žánr — 

Akční

Herci — 

Joan Jett, Lea DeLaria, Karen Fukuhara, Dee Bradley Baker, Grey Griffin, Steve Blum

a další...
Režie — 

Radford Sechrist, Kalvin Lee, Young Ki Yoon

poster
Hodnocení
79%ČSFD